ÖZEL HASTA / ÖZEL İLGİ

PERKİNSON NEDİR?

Vücut hareketlerinde kontrol zorluğu olarak tanımlanabilir parkinson. İnsan vücudunda hareket kontolünde büyük rolü olan dopamin isimli bir madde vardır. Hücre kayıplarıyla birlikte bu madde salınımı azalır ve hareket kontrol zorluğu ortaya çıkar. Parkinson normal istirahat halinde ellerde, ayaklarda titremeyle başlar. Çoğunlukla tek taraflı titreme olur. Daha sonra diğer taraftada titremeler başlar. Parkinson hastalığı hareket yavaşlaması, yürümede zorluk vb. sorunlarla kendini gösterir. Daha sonra diğer vücud fonksiyonları da bu durumdan etkilenebilir.

PARKİNSON HASTALIĞI TANISI NASIL KORUNUR?

Parkinson hastalığının tanısı nörolojik muayene ile konulur. Hastalığı ortaya çıkaracak özel bir tetkik yoktur. Çeşitlik tetkikler yapılır ve doktor kararı ile birlikte tanı konur.

Parkinson hastaları, yaşamları sırasında desteğe ihtiyaç duyarlar. Bakımevimizde bu bilinçle hareket eden uzman personelimiz vardır. Yaşlı misafirlerimizin yaşam kalitelerini en üst seviyede tutmak için özen gösteririz. İhtiyaçlarına anında cevap verir, onların moral motivasyonunu üst seviyede tutmaya gayret ederiz.

Daha detaylı bilgi için bizi arayın:
Bizi arayın ADA 1: +90 216 290 19 16
Bizi arayın ADA 2: +90 530 549 95 25
İletişim Bilgileri ve Adres için burayı tıklayın.

HASTA YATIŞ İŞLEMLERİ

Hasta yatış işlemlerinizin daha hızlı ilerlemesi için lütfen bizi bu numaradan arayın.

ADA 1: 0553 932 90 08