RESTAURANT

BESLENME PROGRAMI

Bakımevimizinde yaşlılarımızın sağlık durumlarına ve dengeli beslenme kriterlerine uygun her öğünü farklı, sağlıklı menüler hazırlanır. Bakımevimizdeki sakinlerin sağlık durumlarına uygun sağlıklı yemek menüleri düzenlenir. Yaşlılarımızın klinik bulguları ve beslenme alışkanlıkları değerlendirilerek beslenme programları oluşturulur. Çiğneme ve yutma işlemlerinde problem yaşayan sakinlerimiz haftalık menülerimiz dışında özel menüler programlanır. Kurumumuzda sakinlerimize 3 ana, 3 ara öğün olmak üzere toplam 6 öğün imkanı sunulmaktadır.

Sakinin yetersiz ve beslenememe ileri dönem yaşlılıkta sık rastlanan bir durumdur. Ve mutlaka dışarıdan desteklenmelidir.
Yetersiz beslenme, bazı besinlerin, vitamin veya minerallerin yoksunluğu ciddi sağlık sorunlarına sebep olabilmektedir. Yaşlılık, Alzheimer, Demans, İnme sindirim sistemi rahatsızlıkları gibi çeşitli nedenler sebebi ile yeterli şekilde beslenemeyen kişiler için klinik beslenme uygulamalarına başvurulmaktadır.
Demans ve beslenme ile ilgili bilgi almak için tıklayın.

Eğer sakinde Oral ( Ağızdan ) beslenmesine engel bir durum var ise enteral beslenme yöntemi seçilmelidir

Bu tip durumlarda PEG veya Sonda ile beslenme yöntemleri uygulanır. Detaylı bilgi için burayı tıklayın.

Beslenme programlarını konuşmak, bakımevimizi yerinde görmek için bizi ziyaret edin. İletişim bilgilerimiz için lütfen tıklayın.

RESTAURANT / BESLENME

HASTA YATIŞ İŞLEMLERİ

Hasta yatış işlemlerinizin daha hızlı ilerlemesi için lütfen bizi bu numaradan arayın.

ADA 1: 0553 932 90 08